onsemi MMBZ47VALT1G
Part No.:
MMBZ47VALT1G
Category:
Zener Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMBZ47VALT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 47V SOT23-3
Series:
MMBZxxxALT1G
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
47 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 38 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order MMBZ47VALT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMBZ47VALT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMBZ47VALT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBZ47VALT1G.
Image MMBZ47VALT1G
Part Number MMBZ47VALT1G
Manufacturer onsemi
Series MMBZxxxALT1G
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 38 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)