Central Semiconductor Corp MMPQ3904 BK
Part No.:
MMPQ3904 BK
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
TRANS 4NPN QUAD 40V 200MA 16SOIC
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
4 NPN (Quad)
Current - Collector (Ic) (Max):
200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max):
50nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 1V
Power - Max:
1W
Frequency - Transition:
450MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
16-SOIC
1. How to order MMPQ3904 BK on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMPQ3904 BK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMPQ3904 BK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMPQ3904 BK.
Image MMPQ3904 BK
Part Number MMPQ3904 BK
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Series -
Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Transistor Type 4 NPN (Quad)
Current - Collector (Ic) (Max) 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max) 50nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 1V
Power - Max 1W
Frequency - Transition 450MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)