NXP USA Inc. MMRF1008GHR5
Part No.:
MMRF1008GHR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780GH-2L
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780GH-2L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
900MHz ~ 1.215GHz
Gain:
20.3dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
100µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
275W
Voltage - Rated:
100 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMRF1008GHR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMRF1008GHR5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRF1008GHR5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMRF1008GHR5.
Image MMRF1008GHR5
Part Number MMRF1008GHR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780GH-2L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 900MHz ~ 1.215GHz
Gain 20.3dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 100µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 275W
Voltage - Rated 100 V