NXP USA Inc. MMRF1011HSR5
Part No.:
MMRF1011HSR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780S
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.4GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
330W
Voltage - Rated:
100 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMRF1011HSR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMRF1011HSR5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRF1011HSR5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMRF1011HSR5.
Image MMRF1011HSR5
Part Number MMRF1011HSR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.4GHz
Gain 18dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 330W
Voltage - Rated 100 V