NXP USA Inc. MMRF1317H-1030
Part No.:
MMRF1317H-1030
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-979A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMRF1317H-1030.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI1230
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-979A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS (Dual)
Configuration:
2 N-Channel
Frequency:
1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain:
18.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
1500W
Voltage - Rated:
105 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
NI-1230-4H
1. How to order MMRF1317H-1030 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMRF1317H-1030 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRF1317H-1030?
Image MMRF1317HR5 MMRF1317HSR5 MMRF1317H-1030
Part Number MMRF1317HR5 MMRF1317HSR5 MMRF1317H-1030
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series - - -
Package/Case SOT-979A NI-1230-4S SOT-979A
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Technology LDMOS LDMOS LDMOS (Dual)
Configuration Dual Dual 2 N-Channel
Frequency 1.03GHz 1.03GHz 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 18.2dB 18.2dB 18.2dB
Voltage - Test 50 V 50 V 50 V
Current Rating (Amps) - - 10µA
Noise Figure - - -
Current - Test 100 mA 100 mA 100 mA
Power - Output 1300W 1300W 1500W
Voltage - Rated 105 V 105 V 105 V