onsemi MMSZ10T3G
Part No.:
MMSZ10T3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMSZ10T3G.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMSZ10T3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMSZ10T3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMSZ10T3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMSZ10T3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMSZ10T3G pin diagram, MMSZ10T3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMSZ10T3G
Part Number MMSZ10T3G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C