onsemi MMSZ11T1
Part No.:
MMSZ11T1
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMSZ11T1.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMSZ11T1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMSZ11T1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMSZ11T1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMSZ11T1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMSZ11T1 pin diagram, MMSZ11T1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMSZ11T1G MMSZ11T1
Part Number MMSZ11T1G MMSZ11T1
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SOD-123 SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V 11 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 500 mW 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C