onsemi MMSZ18ET1G
Part No.:
MMSZ18ET1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMSZ18ET1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order MMSZ18ET1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMSZ18ET1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMSZ18ET1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMSZ18ET1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMSZ18ET1G pin diagram, MMSZ18ET1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMSZ18ET1G
Part Number MMSZ18ET1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C