onsemi MMSZ18T1H
Part No.:
MMSZ18T1H
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMSZ18T1H on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMSZ18T1H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMSZ18T1H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMSZ18T1H.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMSZ18T1H pin diagram, MMSZ18T1H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMSZ18T1H
Part Number MMSZ18T1H
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C