onsemi MMSZ51T1G
Part No.:
MMSZ51T1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMSZ51T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 51V 500MW SOD123
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
51 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
180 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 35.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMSZ51T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMSZ51T1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMSZ51T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMSZ51T1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMSZ51T1G pin diagram, MMSZ51T1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMSZ51T1G
Part Number MMSZ51T1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 180 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 35.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C