MACOM Technology Solutions MNP0008-C12P
Part No.:
MNP0008-C12P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Diodes
Package:
Die
Description:
DIODE,NIP-CHIP,C12P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
MNP0008
Package/Case:
Die
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Diode Type:
PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
100V
Current - Max:
Capacitance @ Vr, F:
0.12pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F:
2.5Ohm @ 10mA, 500MHz
Power Dissipation (Max):
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
1. How to order MNP0008-C12P on DeepFinds Electronics?
3. Are the MNP0008-C12P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MNP0008-C12P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MNP0008-C12P.
Image MNP0008-C12P
Part Number MNP0008-C12P
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series MNP0008
Package/Case Die
Packaging Bulk
Product Status Active
Diode Type PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max) 100V
Current - Max -
Capacitance @ Vr, F 0.12pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F 2.5Ohm @ 10mA, 500MHz
Power Dissipation (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)