Rohm Semiconductor MNR04M0APJ471
Part No.:
MNR04M0APJ471
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMNR04M0APJ471.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
MNR
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
470
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)
1. How to order MNR04M0APJ471 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MNR04M0APJ471 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MNR04M0APJ471?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MNR04M0APJ471.
Image MNR04M0APJ471
Part Number MNR04M0APJ471
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series MNR
Package/Case 0804, Convex, Long Side Terminals
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 470
Tolerance ±5%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)