TE Connectivity Passive Product MPC108100J
Part No.:
MPC108100J
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPC108100J.pdf
Description:
RES 10 OHM 5% 10W RADIAL
Manufacturer:
Series:
MPC, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Composition:
Thick Film
Features:
Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order MPC108100J on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPC108100J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC108100J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC108100J.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPC108100J pin diagram, MPC108100J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC108100J
Part Number MPC108100J
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series MPC, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)