TE Connectivity Passive Product MPC108103J
Part No.:
MPC108103J
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPC108103J.pdf
Description:
RES 10K OHM 5% 10W RADIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Failure Rate:
1. How to order MPC108103J on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPC108103J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC108103J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC108103J.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPC108103J pin diagram, MPC108103J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC108103J
Part Number MPC108103J
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)