TE Connectivity Passive Product MPC108201J
Part No.:
MPC108201J
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPC108201J.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 10W RADIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Failure Rate:
1. How to order MPC108201J on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPC108201J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC108201J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC108201J.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPC108201J pin diagram, MPC108201J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC108201J
Part Number MPC108201J
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)