TE Connectivity Passive Product MPC108202J
Part No.:
MPC108202J
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPC108202J.pdf
Description:
RES 2K OHM 5% 10W RADIAL
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Failure Rate:
1. How to order MPC108202J on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPC108202J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC108202J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC108202J.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPC108202J pin diagram, MPC108202J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC108202J
Part Number MPC108202J
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)