TE Connectivity Passive Product MPC108501J
Part No.:
MPC108501J
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPC108501J.pdf
Description:
RES 500 OHM 5% 10W RADIAL
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Failure Rate:
1. How to order MPC108501J on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPC108501J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC108501J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC108501J.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPC108501J pin diagram, MPC108501J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC108501J
Part Number MPC108501J
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)