TE Connectivity Passive Product MPC52203J
Part No.:
MPC52203J
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPC52203J.pdf
Description:
RES 20K OHM 5% 5W RADIAL
Manufacturer:
Series:
MPC, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Thick Film
Features:
Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order MPC52203J on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPC52203J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC52203J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC52203J.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPC52203J pin diagram, MPC52203J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC52203J
Part Number MPC52203J
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series MPC, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 5W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)