MACOM Technology Solutions MPND4005-B15
Part No.:
MPND4005-B15
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Diodes
Package:
B15
Description:
DIODE,PIN,BEAMLEAD, B15
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
B15
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Diode Type:
PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
100V
Current - Max:
Capacitance @ Vr, F:
0.02pF @ 10V, 15GHz
Resistance @ If, F:
6.5Ohm @ 20mA, 3GHz
Power Dissipation (Max):
250 mW
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
1. How to order MPND4005-B15 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPND4005-B15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPND4005-B15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPND4005-B15.
Image MPND4005-B15 MPND4005-0402 MPND4005-B16
Part Number MPND4005-B15 MPND4005-0402 MPND4005-B16
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - - -
Package/Case B15 0402 (1005 Metric) B16
Packaging Tray Tray Tray
Product Status Obsolete Active Active
Diode Type PIN - Single PIN - Single PIN - 1 Pair Common Anode
Voltage - Peak Reverse (Max) 100V 100V 100V
Current - Max - - -
Capacitance @ Vr, F 0.02pF @ 10V, 15GHz 0.02pF @ 10V, 15GHz 0.02pF @ 10V, 15GHz
Resistance @ If, F 6.5Ohm @ 20mA, 3GHz 6.5Ohm @ 20mA, 3GHz 6.5Ohm @ 20mA, 3GHz
Power Dissipation (Max) 250 mW 250 mW 250 mW
Operating Temperature -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C