TE Connectivity Passive Product MPR20C100RF
Part No.:
MPR20C100RF
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPR20C100RF.pdf
Description:
RES 100 OHM 1% 20W TO220-2
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Failure Rate:
1. How to order MPR20C100RF on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPR20C100RF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPR20C100RF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR20C100RF.
Image MPR20C100RF
Part Number MPR20C100RF
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)