TE Connectivity Passive Product MPR20C10RJ
Part No.:
MPR20C10RJ
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPR20C10RJ.pdf
Description:
RES 10 OHM 5% 20W TO220-2
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Failure Rate:
1. How to order MPR20C10RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPR20C10RJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPR20C10RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR20C10RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPR20C10RJ pin diagram, MPR20C10RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPR20C10RJ
Part Number MPR20C10RJ
Product Status Obsolete
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)