TE Connectivity Passive Product MPR20C15KJ
Part No.:
MPR20C15KJ
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPR20C15KJ.pdf
Description:
RES 15K OHM 5% 20W TO220-2
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Failure Rate:
1. How to order MPR20C15KJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPR20C15KJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPR20C15KJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR20C15KJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPR20C15KJ pin diagram, MPR20C15KJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPR20C15KJ
Part Number MPR20C15KJ
Product Status Obsolete
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)