TE Connectivity Passive Product MPR20C15RJ
Part No.:
MPR20C15RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPR20C15RJ.pdf
Description:
RES 15 OHM 5% 20W TO220-2
Manufacturer:
Series:
MPR, CGS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Composition:
Thick Film
Features:
Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
TO-220-2
Size / Dimension:
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order MPR20C15RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPR20C15RJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPR20C15RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR20C15RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPR20C15RJ pin diagram, MPR20C15RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPR20C15RJ
Part Number MPR20C15RJ
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series MPR, CGS
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)