TE Connectivity Passive Product MPR20C47RJ
Part No.:
MPR20C47RJ
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPR20C47RJ.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 20W TO220-2
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Failure Rate:
1. How to order MPR20C47RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPR20C47RJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPR20C47RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR20C47RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPR20C47RJ pin diagram, MPR20C47RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPR20C47RJ
Part Number MPR20C47RJ
Product Status Obsolete
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)