onsemi MPSH10RLRAG
Part No.:
MPSH10RLRAG
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPSH10RLRAG.pdf
Description:
RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
25V
Frequency - Transition:
650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-92 (TO-226)
1. How to order MPSH10RLRAG on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPSH10RLRAG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPSH10RLRAG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPSH10RLRAG.
Image MPSH10RLRAG
Part Number MPSH10RLRAG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)