TE Connectivity Passive Product MPT30C15RJ
Part No.:
MPT30C15RJ
Description:
RES 15 OHM 5% 30W TO220
Packaging:
Tube
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
30W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.810" (20.58mm)
Failure Rate:
1. How to order MPT30C15RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPT30C15RJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPT30C15RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPT30C15RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPT30C15RJ pin diagram, MPT30C15RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPT30C15RJ
Part Number MPT30C15RJ
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series MPT, CGS
Packaging Tube
Product Status Active
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 30W
Composition Thick Film
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.810" (20.58mm)