TE Connectivity Passive Product MPT30C20RJ
Part No.:
MPT30C20RJ
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPT30C20RJ.pdf
Description:
RES 20 OHM 5% 30W TO220-2
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
30W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.810" (20.58mm)
Failure Rate:
1. How to order MPT30C20RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPT30C20RJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPT30C20RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPT30C20RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPT30C20RJ pin diagram, MPT30C20RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPT30C20RJ
Part Number MPT30C20RJ
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 30W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.810" (20.58mm)