MACOM Technology Solutions MRF1000MB
Part No.:
MRF1000MB
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
332A-02
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF1000MB.pdf
Description:
RF TRANS NPN 20V 332A-03
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
332A-02
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Frequency - Transition:
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
10.7dB ~ 12dB
Power - Max:
700mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
10 @ 100mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max):
200mA
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
332A-03, Style 2
1. How to order MRF1000MB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF1000MB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF1000MB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRF1000MB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MRF1000MB pin diagram, MRF1000MB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MRF1000MB
Part Number MRF1000MB
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series -
Package/Case 332A-02
Packaging Tray
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V
Frequency - Transition -
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain 10.7dB ~ 12dB
Power - Max 700mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 10 @ 100mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 200mA
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Chassis Mount
Supplier Device Package 332A-03, Style 2