MACOM Technology Solutions MRF10150
Part No.:
MRF10150
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
376B-02
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF10150.pdf
Description:
TRANS NPN 150W 1025MHZ-1050MHZ
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
376B-02
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
65V
Frequency - Transition:
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
10dB
Power - Max:
150W
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
20 @ 5A, 5V
Current - Collector (Ic) (Max):
14A
Operating Temperature:
200°C (TJ)
Supplier Device Package:
376B-02, Style 1
1. How to order MRF10150 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF10150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF10150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRF10150.
7.How to contact us to get technical supports, such as MRF10150 pin diagram, MRF10150 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MRF10150
Part Number MRF10150
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series -
Package/Case 376B-02
Packaging Tray
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 65V
Frequency - Transition -
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain 10dB
Power - Max 150W
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 20 @ 5A, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 14A
Operating Temperature 200°C (TJ)