MACOM Technology Solutions MRF1150MB
Part No.:
MRF1150MB
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
332A-03
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF1150MB.pdf
Description:
TRANS NPN 150W 906MHZ-1215MHZ
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
332A-03
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
70V
Frequency - Transition:
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
9.8dB
Power - Max:
150W
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
10 @ 5A, 5V
Current - Collector (Ic) (Max):
12A
Supplier Device Package:
332A-03
1. How to order MRF1150MB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF1150MB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF1150MB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRF1150MB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MRF1150MB pin diagram, MRF1150MB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MRF1150MB
Part Number MRF1150MB
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series -
Package/Case 332A-03
Packaging Tray
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 70V
Frequency - Transition -
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain 9.8dB
Power - Max 150W
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 10 @ 5A, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 12A
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Chassis Mount
Supplier Device Package 332A-03