NXP USA Inc. MRF24300GNR3
Part No.:
MRF24300GNR3
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
OM-780-2G
Description:
RF MOSFET HEMT OM780-2
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
OM-780-2G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
2.45GHz
Gain:
Voltage - Test:
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
32 V
Supplier Device Package:
OM-780-2 Gull
1. How to order MRF24300GNR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF24300GNR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF24300GNR3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRF24300GNR3.
Image MRF24300GNR3
Part Number MRF24300GNR3
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case OM-780-2G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology HEMT
Configuration -
Frequency 2.45GHz
Gain -
Voltage - Test -
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test -
Power - Output 300W
Voltage - Rated 32 V