Freescale Semiconductor MRF6S18100NBR1
Part No.:
MRF6S18100NBR1
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-272BB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF6S18100NBR1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V TO272-4
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
Package/Case:
TO-272BB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.99GHz
Gain:
14.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
68 V
Supplier Device Package:
TO-272 WB-4
1. How to order MRF6S18100NBR1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF6S18100NBR1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF6S18100NBR1?
Image MRF6S18100NBR1
Part Number MRF6S18100NBR1
Manufacturer Freescale Semiconductor
Series -
Package/Case TO-272BB
Packaging Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.99GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 900 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 68 V