NXP USA Inc. MRF6V10010NR4
Part No.:
MRF6V10010NR4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
PLD-1.5
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF6V10010NR4.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V PLD-1.5
Shipping
Inventory:135
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
PLD-1.5
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.09GHz
Gain:
25dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
10 mA
Power - Output:
10W
Voltage - Rated:
100 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRF6V10010NR4 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF6V10010NR4 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF6V10010NR4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRF6V10010NR4.
Image MRF6V10010NR4
Part Number MRF6V10010NR4
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case PLD-1.5
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.09GHz
Gain 25dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 10 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 100 V