NXP USA Inc. MRF6V10250HSR3
Part No.:
MRF6V10250HSR3
Package:
NI-780S
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF6V10250HSR3.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Package/Case:
NI-780S
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.09GHz
Gain:
21dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
250 mA
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
100 V
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRF6V10250HSR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF6V10250HSR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF6V10250HSR3?
Image MRF6V10250HSR3
Part Number MRF6V10250HSR3
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.09GHz
Gain 21dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 250 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 100 V