Freescale Semiconductor MRF7S21150HSR3
Part No.:
MRF7S21150HSR3
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Package:
NI-780S
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF7S21150HSR3.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Shipping
Inventory:650
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
Package/Case:
NI-780S
Packaging:
Bulk
Frequency:
2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain:
17.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
1.35 A
Power - Output:
44W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order MRF7S21150HSR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF7S21150HSR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF7S21150HSR3?
Image MRF7S21150HSR3
Part Number MRF7S21150HSR3
Manufacturer Freescale Semiconductor
Series -
Package/Case NI-780S
Packaging Bulk
Configuration -
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 17.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.35 A
Power - Output 44W
Voltage - Rated 65 V