Freescale Semiconductor MRF8S21100HSR3
Part No.:
MRF8S21100HSR3
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780S
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF8S21100HSR3.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Shipping
Inventory:259
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
Package/Case:
NI-780S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain:
18.3dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
700 mA
Power - Output:
24W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order MRF8S21100HSR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF8S21100HSR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF8S21100HSR3?
Image MRF8S21100HSR3
Part Number MRF8S21100HSR3
Manufacturer Freescale Semiconductor
Series -
Package/Case NI-780S
Packaging Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 18.3dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 700 mA
Power - Output 24W
Voltage - Rated 65 V