NXP USA Inc. MRF8VP13350GNR3
Part No.:
MRF8VP13350GNR3
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
OM-780G-4L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF8VP13350GNR3.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V OM780G-4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
OM-780G-4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
1.3GHz
Gain:
19.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
350W
Voltage - Rated:
100 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRF8VP13350GNR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF8VP13350GNR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF8VP13350GNR3?
Image MRF8VP13350GNR3
Part Number MRF8VP13350GNR3
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case OM-780G-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.3GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 100 V