NXP USA Inc. MRF8VP13350NR3
Part No.:
MRF8VP13350NR3
Package:
OM-780-4L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF8VP13350NR3.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V OM780-4
Package/Case:
OM-780-4L
Product Status:
Obsolete
Configuration:
Dual
Frequency:
1.3GHz
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
350W
Voltage - Rated:
100 V
Supplier Device Package:
1. How to order MRF8VP13350NR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF8VP13350NR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF8VP13350NR3?
Image MRF8VP13350NR3
Part Number MRF8VP13350NR3
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case OM-780-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.3GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 100 V