NXP USA Inc. MRF8VP13350NR5
Part No.:
MRF8VP13350NR5
Package:
OM-780G-4L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRF8VP13350NR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V OM780G-4
Package/Case:
OM-780G-4L
Product Status:
Active
Frequency:
700MHz ~ 1.3GHz
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
350W
Voltage - Rated:
100 V
Supplier Device Package:
1. How to order MRF8VP13350NR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRF8VP13350NR5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRF8VP13350NR5?
Image MRF8VP13350NR5
Part Number MRF8VP13350NR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case OM-780G-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 700MHz ~ 1.3GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 100 V