NXP USA Inc. MRFE6VP100HR5
Part No.:
MRFE6VP100HR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780-4
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780-4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
512MHz
Gain:
26dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
133 V
Supplier Device Package:
1. How to order MRFE6VP100HR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRFE6VP100HR5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRFE6VP100HR5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRFE6VP100HR5.
Image MRFE6VP100HR5
Part Number MRFE6VP100HR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780-4
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 512MHz
Gain 26dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 133 V