NXP USA Inc. MRFE6VP6300GSR5
Part No.:
MRFE6VP6300GSR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
NI-780GS-4L
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780GS-4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
600MHz
Gain:
25dB
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
50 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRFE6VP6300GSR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRFE6VP6300GSR5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRFE6VP6300GSR5?
Image MRFE6VP6300GSR5
Part Number MRFE6VP6300GSR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780GS-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Configuration -
Frequency 600MHz
Gain 25dB
Current - Test -
Power - Output 300W
Voltage - Rated 50 V