NXP USA Inc. MRFE6VP6300HR3
Part No.:
MRFE6VP6300HR3
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780-4
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780-4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
230MHz
Gain:
26.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
130 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRFE6VP6300HR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRFE6VP6300HR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRFE6VP6300HR3?
Image MRFE6VP6300HR3
Part Number MRFE6VP6300HR3
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780-4
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 230MHz
Gain 26.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 130 V