NXP USA Inc. MRFE6VP6300HSR5
Part No.:
MRFE6VP6300HSR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780S-4L
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780S-4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
230MHz
Gain:
26.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
130 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRFE6VP6300HSR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRFE6VP6300HSR5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRFE6VP6300HSR5?
Image MRFE6VP6300HSR5
Part Number MRFE6VP6300HSR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780S-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 230MHz
Gain 26.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 130 V