NXP USA Inc. MRFE8VP8600HSR5
Part No.:
MRFE8VP8600HSR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-1230-4S
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI1230
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-1230-4S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
860MHz
Gain:
21dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
20µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.4 A
Power - Output:
140W
Voltage - Rated:
115 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRFE8VP8600HSR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRFE8VP8600HSR5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRFE8VP8600HSR5?
Image MRFE8VP8600HSR5
Part Number MRFE8VP8600HSR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-1230-4S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 860MHz
Gain 21dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 20µA
Noise Figure -
Current - Test 1.4 A
Power - Output 140W
Voltage - Rated 115 V