NXP USA Inc. MRFX1K80NR5
Part No.:
MRFX1K80NR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
OM-1230-4L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMRFX1K80NR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 65V OM1230-4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
OM-1230-4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
1.8MHz ~ 470MHz
Gain:
24dB
Voltage - Test:
65 V
Power - Output:
1800W
Voltage - Rated:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MRFX1K80NR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MRFX1K80NR5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRFX1K80NR5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRFX1K80NR5.
Image MRFX1K80NR5
Part Number MRFX1K80NR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case OM-1230-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Configuration -
Frequency 1.8MHz ~ 470MHz
Gain 24dB
Voltage - Test 65 V
Current - Test -
Power - Output 1800W