MSC030SDA120S.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSC030SDA120S.
| Image | |
| Part Number | MSC030SDA120S |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package/Case | TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |