GeneSiC Semiconductor MSRTA30080AD
Part No.:
MSRTA30080AD
Description:
DIODE MODULE GP 800V 300A 3TOWER
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
800 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
300A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 300 A
Speed:
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
20 µA @ 800 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order MSRTA30080AD on DeepFinds Electronics?
3. Are the MSRTA30080AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSRTA30080AD?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSRTA30080AD.
Image MSRTA30080AD
Part Number MSRTA30080AD
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 800 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 300 A
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 800 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C