MACOM Technology Solutions MSS30-154-B10B
Part No.:
MSS30-154-B10B
Package:
B10B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMSS30-154-B10B.pdf
Description:
DIODE,SCHOTTKY,BEAM LEAD
Package/Case:
B10B
Diode Type:
Schottky - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
2V
Current - Max:
50 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.25pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F:
3Ohm @ 5mA, 1MHz
Power Dissipation (Max):
100 mW
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
1. How to order MSS30-154-B10B on DeepFinds Electronics?
3. Are the MSS30-154-B10B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSS30-154-B10B?
Image MSS30-148-B10B MSS30-046-P55 MSS30-148-E25 MSS30-154-B10B MSS30-248-E35SM
Part Number MSS30-148-B10B MSS30-046-P55 MSS30-148-E25 MSS30-154-B10B MSS30-248-E35SM
Series - - - - MSS30-xxx-x
Package/Case B10B P55 E25 B10B E35
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Peak Reverse (Max) 2V 2V 2V 2V 2V
Current - Max 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Capacitance @ Vr, F 0.15pF @ 0V, 1MHz 0.3pF @ 0V, 1MHz 0.31pF @ 0V, 1MHz 0.25pF @ 0V, 1MHz 0.31pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F 7Ohm @ 5mA, 1MHz 10Ohm @ 5mA, 1MHz 7Ohm @ 5mA, 1MHz 3Ohm @ 5mA, 1MHz 7Ohm @ 5mA, 1MHz
Power Dissipation (Max) 100 mW 100 mW 100 mW 100 mW 100 mW
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C