GeneSiC Semiconductor MURH10010R
Part No.:
MURH10010R
Category:
Single Diodes
Package:
D-67
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMURH10010R.pdf
Description:
DIODE GP REV 100V 100A D-67
Package/Case:
D-67
Technology:
Standard, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.3 V @ 100 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
75 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
25 µA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F:
Operating Temperature - Junction:
1. How to order MURH10010R on DeepFinds Electronics?
3. Are the MURH10010R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MURH10010R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MURH10010R.
7.How to contact us to get technical supports, such as MURH10010R pin diagram, MURH10010R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MURH10010R
Part Number MURH10010R
Manufacturer GeneSiC Semiconductor
Series -
Package/Case D-67
Packaging Bulk
Product Status Active
Technology Standard, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 100 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 75 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 50 V