Freescale Semiconductor MWE6IC9100NBR1-FR
Part No.:
MWE6IC9100NBR1-FR
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-272-14 Variant, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMWE6IC9100NBR1-FR.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 26V TO272-14
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
Package/Case:
TO-272-14 Variant, Flat Leads
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
869MHz ~ 960MHz
Gain:
33.5dB
Voltage - Test:
26 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
120 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
66 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
TO-272 WB-14
1. How to order MWE6IC9100NBR1-FR on DeepFinds Electronics?
3. Are the MWE6IC9100NBR1-FR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MWE6IC9100NBR1-FR?
Image MWE6IC9100NBR1-FR
Part Number MWE6IC9100NBR1-FR
Manufacturer Freescale Semiconductor
Series -
Package/Case TO-272-14 Variant, Flat Leads
Packaging Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 869MHz ~ 960MHz
Gain 33.5dB
Voltage - Test 26 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 120 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 66 V